ZAPRASZAMY!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

O Nas

Gościniec Banica to gospodarstwo rodzinne, które tworzą: Jola, Tomek i Jędrzej. 

Do tego psy; Nelly, Keja, Kizia i Mizia. A koty? Teraz Hesia i Staszek oraz nasze stado kóz…

Jesteśmy rodziną, która od zawsze związana jest z górami. Od lat 70. zeszłego wieku prowadziliśmy schroniska górskie, zawsze marząc o swoim miejscu. O domu, gdzie nasi goście będą odpoczywać w ciepłej atmosferze.

Beskid Niski od lat ma swoje miejsce w naszych sercach. Przecież to tu, w schronisku w Bartnym Jola i Tomasz się poznali. Św. Mikołaj, 6-go grudnia zaprowadził Tomasza do schroniska, które wówczas prowadziła Jola… i tak rozpoczęła się nasz historia.

Banica, która jest nieopodal Bartnego, znana była nam bardzo dobrze, ale nigdy nie traktowaliśmy niej jako naszego potencjalnego domu. Do pewnego dnia, wiele lat później, kiedy to „buszując” po Beskidzie wyszliśmy z lasu naprzeciw niego, usiedliśmy na łące i pomyśleliśmy... A może to tu?

Zakupiliśmy ten zakątek w 1996 roku. Był to stary budynek w którym działała baza studencka. Tomasz kupił Joli ten dom w prezencie. Rozpoczęty w tym samym roku remont zakończył się w lutym 1997 roku pożarem. Ogień strawił wszystko, pozostawiając tylko oryginalną kamienną podmurówkę. Po „ zatańczeniu Zorby” ruszyła budowa nowego domu.

W 2001 roku, jesienią, Gościniec Banica przyjął pierwszych gości.

Stworzyliśmy dla Was pokoje gościnne dwu- oraz trzy- lub czteroosobowe. Będziemy was kusić domową kuchnią. Nasze posiłki przygotowujemy na tradycyjnej kuchni opalanej drewnem, co daje im niepowtarzalny smak.

Zaproponujemy Wam aktywny wypoczynek. Wskażemy szlaki do wędrówki pieszej lub rowerowej, a zimą do biegu na nartach. Mamy w okolicy ponad 80 km szlaków narciarstwa biegowego.

Zaprosimy was na warsztaty, szeroko pojętego rozwoju osobistego w naszej Nowej Chacie. Po wszelkich wysiłkach będziecie mogli odpocząć w saunie lub balii a zimą możecie dołączyć do Nas podczas morsowania w naszym potoku.

Ponad to zawsze można wziąć czynny udział w pracach gospodarskich.

Ale nader wszystko życzymy Wam, w naszym domu wspaniałego wypoczynku od codziennych zmagań.

Jędrzej